You are currently viewing Konum bulmak: Telefon numarası ile ücretsiz konum bulmak

Konum bulmak: Telefon numarası ile ücretsiz konum bulmak

  • Post category:Türkçe

Bir telefonun konumunu bulmak istemenizin pek çok farklı sebebi olabilir. Örneğin, telefonunuzu kaybetmiş olabilirsiniz ve yerini bulmak istiyorsunuzdur. Ya da bir aile üyeniz veya arkadaşınız için endişeleniyor olabilirsiniz ve onların nerede olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Sebebi ne olursa olsun, bir telefon numarası ile konum bulmak için ücretsiz pek çok yöntem bulunmaktadır. Aşağıdaki listeye bir bakın ve size en uygun yöntemi seçin!

1. Bir Konum Belirleme Uygulaması Kullanın

Piyasada pek çok farklı konum belirleme uygulamaları bulunmaktadır. Özellikle bir akıllı telefonun yerini tespit etmek istiyorsanız kolayca indirebileceğiniz bir konum belirleme uygulaması kullanmak en iyi seçenek olacaktır. Apple App Store ve Google Play Store içerisinde arkadaşlarınızla konum paylaşmanızı veya çocuğunuzun güvenliğinden emin olmanızı sağlayan pek çok konum belirleme uygulaması vardır. Konum bulmak için sebebiniz ne olursa olsun, telefon numarası ile ücretsiz konum bulmanızı sağlayan en iyi ücretsiz uygulamalardan birisi iSharing‘dir.

iSharing, Apple App Store ve Google Play Store’daki en yüksek oylamayı alan konum belirleme uygulamasıdır. iSharing gerçek zamanlı konum takibi sunmasının yanısıra, 90 gün boyunca konum geçmişi gösterme, uygulama içi mesajlaşma, bir yere varma alarmı gibi pek çok ek özelliğe de sahiptir. Bu uygulama, iPhone ve Android cihazlar arasında uyumludur ve uygulamayı indirmek ücretsizdir.

Bir telefon numarasını yazmak ve yerini ücretsiz olarak bulmak için iSharing’i indirin, hesabınızı oluşturun ve yerini tespit etmek istediğiniz telefon numarasını girin. Daha detaylı bir şekilde anlatmak gerekirse aşağıdaki adımları izleyin:

  1. iSharing’i indirin.
  2. E-mail adresinizi ya da Facebook, Apple veya Google hesabınızı kullanarak bir iSharing hesabı oluşturun.
  3. Giriş ve kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra artı (+) işaretini tıklayın.
  4. Telefon numarasını girin ve arkadaşınızı ekleyin.
  5. Arkadaşınız eklendikten sonra konumunu görebiliyor olacaksınız.

iSharing arkadaşlar ve aile üyelerinin birbirlerinin konumlarını görebilmesi için tasarlanmış olsa da siz onları görüntülerken kendi konumunuzu saklama olanağı da sunar.

iSharing, kaybettiğiniz telefonunuzu bulmak için de harika bir uygulamadır. Telefonunuza önceden bu uygulamayı indirdiyseniz telefonunuzu bulamadığınızda uygulamayı kullanarak yerini kolayca tespit edebilirsiniz. Ayrıca, iSharing destek ekibi de size telefonunuzu kaybettiğinizde e-mail aracılığıyla yardım edecektir. Size telefonunuzun bulunduğu konumu gönderebilirler.

2. Konum Bulmak için Google Haritalar’ı Kullanın

Piyasadaki pek çok önde gelen uygulama, kullanıcılarına konum paylaşma ya da konum izleme özelliği sunmaktadır. Örneğin, Google, Google Haritalar ile konum paylaşımı yapmanızı sağlayan bir özelliğe sahiptir.

Google Haritalar ile konum paylaşımı yapmak için Google Haritalar uygulamasına giriş yapın, sağ üstteki profilinize tıklayın ve ardından “konum paylaş” butonunu tıklayın. Bu sayede, konumunuzu belirlediğiniz süre boyunca bir arkadaşınız ya da aile üyenizle paylaşabilirsiniz.

Google Haritalar gibi harita uygulamaları yalnızca bir kişi diğeriyle konum paylaşmaya karar verdiğinde konum bulmak olanağı sunduğu için bir kişinin telefon numarasını girerek konumunu ücretsiz olarak bulamazsınız. Bununla beraber, eğer iki taraf da aktifse ve paylaşım yapmışsa konum takip etmek için harika bir uygulamadır. Ayrıca, bu uygulamayı telefonunuzu kaybettiğinizde de kullanabilirsiniz.

3. Konum Bulmak için Bir Casus Uygulaması Kullanın

Bu hizmetlerin güvenilir olup olmadığı tartışma konusu olsa da piyasada çok çeşitli casus uygulamaları da bulunmaktadır. Bir insanın yerini tespit etmenin dışında telefonuyla yaptığı aktiviteleri takip etmenizi sağlayan bu uygulamalar, birbirini takip etmek isteyen insanların ihtiyacını karşılamaya devam etmekte.

Bu casus uygulamaları sayesinde bir telefon numarası girerek konum bulmak mümkün olsa da bu uygulamaların güvenilirliği biraz şüphelidir. Örneğin, iSharing gibi uygulamalar yer tespiti için GPS, cep telefonu verisi ve sinyal kullanırken casus uygulamalar saklı kalmak için bu bilgileri vermez.

Ayrıca, bir kişinin bilgisi ve onayı olmadan konumunu takip etmek yasal olmayabilir. Eğer bu türden bir uygulama kullanmak istiyorsanız karşı tarafın onayını almanızı veya daha şeffaf bir uygulama tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Team iSharing

Track a cell phone location for free with iSharing Location Sharing App (https://isharingsoft.com)