You are currently viewing Cep Telefonu Konumu Takip Etmek: Google Haritalar

Cep Telefonu Konumu Takip Etmek: Google Haritalar

  • Post category:Türkçe

Konum geçmişinize bakmak hem seyahat ederken hem de günlük yaşamınızda kullanmak isteyebileceğiniz faydalı bir imkan olabilir. Seyahat ediyorsanız o gün ziyaret ettiğiniz yerleri kontrol edebilir, günlük olarak gittiğiniz yerlere bakmak isterseniz de her zamanki rutin rotanızı kontrol edebilirsiniz. Google Haritalar, cep telefonunuzun konumunu izlemenizi sağlayan işlevlere sahiptir. Google Haritalar ile cep telefonu konumu takip etmek, bununla ilgili kısıtlar ve göz atabileceğiniz diğer uygulamalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Cep Telefonu Konumu Takip Etmek: Google Haritalar Konum Paylaşımı

Google Haritalar konumunuzu istediğiniz kişilerle paylaşmanızı sağlayan yerleşik özelliklere sahip bir uygulamadır. Bu özellik sayesinde cep telefonu konumu takip etmek çok basittir, iki kullanıcı Google Haritalar üzerinden Google hesaplarına giriş yaparak birbirinin konumunu kolayca görüntüleyebilir.

Google Haritalar ile konum paylaşmak için Google hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekir. Eğer giriş yaptıysanız konumunuzu şu şekilde paylaşabilirsiniz: Google Haritalar uygulamasını açın > Sağ üstteki profilinizi seçin > Bu bölümdeki Konum Paylaşımı’nı seçin, bu sayede konumunuzu belirlediğiniz süre boyunca istediğiniz arkadaşınız ya da aile üyenizle paylaşabilirsiniz.

Google Zaman Çizelgesi

Google Zaman Çizelgesi, Google Haritalar uygulamasının sunduğu bir konum geçmişi hizmetidir. Akıllı telefonunuzda Google Haritalar yüklü ise ve Google Haritalar uygulamasında Google hesabınız ile oturum açtıysanız zaman çizelgesi otomatik olarak kaydedilir ve istediğiniz zaman kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Google Zaman Çizelgesi’ni telefonunuzda görüntülemek için öncelikle Google Haritalar uygulamasını yüklemeniz ve Google hesabınıza giriş yapmanız gereklidir. Bunun ardından zaman çizelgesini görüntülemek için şu adımları izleyebilirsiniz: Google Haritalar uygulamasını açın > Profilinizi seçin > Zaman Çizelgem’i tıklayın.

Google Haritalar: Avantajlar & Dezavantajlar

Cep telefonu konumu takip etmek söz konusu olduğunda Google Haritalar uygulamasının avantajları ve dezavantajlarından da bahsetmek gerekir. En önemli avantajı tabii ki, bu uygulama dünyadaki en büyük harita sağlayıcılarından biri olduğu için “konum” ile alakalıdır. Google Haritalar ile bir konuma ulaşmak gayet kolaydır ve kullanıcılarına en doğru bilgiyi vermek için sürekli güncellenmektedir.

Öte yandan, “takip” kısmı oldukça kısıtlı imkanlara sahiptir. Google Haritalar ile konumunuzu paylaşmak istiyorsanız bir tarafın o paylaşımı başlatması ve paylaşım belli bir süreyle kısıtlı olduğu için ara sıra yenilenmesi gereklidir. Ayrıca, bu uygulama ile birbirinizin yalnızca mevcut konumunu görüntüleyebilirsiniz.

Google Zaman Çizelgesi’nin de bazı kısıtları vardır örneğin bunu görüntülemek için Google hesabınıza giriş yapmanız gereklidir. Bu uygulamada, konum geçmişinizi görüntülemek için Google hesabınızda oturum açmanız gerektiği gibi arkadaşlarınız ve aile üyelerinizle konum paylaşmak da biraz zahmetlidir. Buna ek olarak, başka birinin Google Zaman Çizelgesi’ni kullanarak o kişinin konumunu takip edemezsiniz.

Cep Telefonu Konumu Takip Etmek için Diğer Çözümler

Google Haritalar ile cep telefonu konumu takip etmek ile alakalı kısıtlamalardan kurtulmak için en iyi çözüm iSharing uygulamasıdır.

iSharing, sisteminde yerleşik olarak Google Haritalar bulunduran gerçek zamanlı GPS konum izlemeyi sağlayan bir uygulamadır. Google Haritalar’ın konum hizmeti ve Google Zaman Çizelgesi’nin tüm işlevlerini kullanıcılarına sunarken 7/24 konum takibi ve 90 günlük konum geçmişi de sunmaktadır. En iyi tarafı da ne biliyor musunuz? Bu uygulama ile bir cep telefonu konumunu izlemek tamamen ücretsiz.

Track a cell phone location with StreetView

Ayrıca, iSharing size aşağıdaki özellikleri de sunar:

  • Araç kullanırken meydana gelen tehlikeli olayları tespit eden ve kaydeden bir Sürüş Raporu
  • Özelleştirilebilen gizlilik ayarları
  • Arkadaşınız ya da aile üyeleriniz bir yere vardığında veya bir yerden ayrıldığında alarm özelliği

iSharing’i denemeye hazır mısınız? Uygulamayı indirin ve ücretsiz paylaşıma başlayın!

Team iSharing

Track a cell phone location for free with iSharing Location Sharing App (https://isharingsoft.com)