You are currently viewing Bir Cep Telefonunun Konumu Ücretsiz Nasıl İzlenir? Ücretsiz Konum Takip Etmek

Bir Cep Telefonunun Konumu Ücretsiz Nasıl İzlenir? Ücretsiz Konum Takip Etmek

  • Post category:Türkçe

Bir cep telefonunun konumunu izlemek için çeşitli sebepleriniz olabilir. Telefonunuzun kaybolması durumuna karşı yeni cihazınızı korumak ya da çocuklarınızın ya da diğer aile üyelerinizin her zaman güvende olduğuna emin olmak isteyebilirsiniz. Aslında ücretsiz konum takip etmek çok kolay.

Bir cep telefonunun konumu iPhone’da ücretsiz olarak nasıl izlenir:

  1. iPhone’umu Bul

iPhone’umu Bul, Apple tarafından sağlanan ve iCloud hesabınızı kullanarak cihazınızın konumunu kontrol etmenizi sağlayan bir uygulamadır. Bul uygulaması ile AirPods, iPad, MacBook vb. gibi tüm Apple cihazlarınızın konumunu kontrol edebilirsiniz.

Bul uygulaması ile cep telefonunuzun konumunu takip etmek çok kolay. Sadece Apple Bul sayfasını ziyaret edin ve iCloud hesabınıza giriş yapın.

image via Apple Support

Bul özelliği sadece Apple cihazlarında bulunur, yani bu özelliği bir Android cihazda kullanamazsınız. Ayrıca, sadece iCloud hesabınıza giriş yapmış olduğunuz cihazların konumlarını görebilirsiniz. Yani, kendi konumunuz dışında kimsenin konumunu kontrol edemezsiniz.

Android’de cep telefonu konumu ücretsiz olarak nasıl izlenir?:

  1. Android cihazımı bul

Ücretsiz konum takip etmek Android cihazlar için de mümkün. Cihazımı Bul özelliği Android cihazların Apple’ın “Bul” özelliğine benzer uygulamasıdır. Cihazımı Bul sizin için Google hesabınıza giriş yaptığınız herhangi bir Android cihazınızı bulacaktır.

image via Google Find My Device

“Bul” özelliğinin sadece Apple cihazlarına uyumlu olması gibi, Cihazımı Bul da sadece Android cihazlarda kullanılabilir. Aynı şekilde, sadece Google hesabınıza giriş yaptığınız cihazların konumunu görebilirsiniz, yani arkadaşlarınızın değil, sadece kendi cihazlarınızı kontrol edebilirsiniz.

iPhone ve Android’de ücretsiz konum takip etmek?:

  1. iSharing

iSharing, aile üyeleriniz ve yakın arkadaşlarınızın cep telefonu konumunu izlemek için yapılmış ücretsiz bir konum paylaşım uygulamasıdır. İster Apple ister Android telefon olsun, iSharing, iki farklı cihaz arasında 7/24 konum paylaşımı sağlar.

iSharing ile ücretsiz konum takip etmek için tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek ve sonra arkadaşınızı uygulamadan eklemek. Sizi arkadaş olarak kabul ettiğinde, konumunu görebilirsiniz ve o da sizin konumuzunu görebilir! Konumunuzu bir kişiden gizlemeye başlamak isterseniz, gizlilik ayarlarınızı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Ayrıca iSharing, arkadaşınız eve vardığında ya da işe gitmek için evden çıktığında anında uygulama içi mesaj ya da alarm gibi pek çok farklı özelliğe de sahiptir. iSharing, konum geçmişini 30 güne kadar görüntülemenize dahi izin verir.

iSharing hem Apple App Store hem de Google Play Store‘da ücretsiz olarak bulunmaktadır.

iSharing ile ücretsiz konum takip etmek hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Buradan iSharing’in sizi ve ailenizi nasıl güvende tutmaya yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

  1. Google Haritalar

Google Haritalar, cihazınızın konumunu rehberinizdeki herhangi biriyle kolayca paylaşmanızı sağlar. Konumunu paylaşmak isteyen biri Google haritalar uygulamasına girip sağ üstteki profile tıklayıp sonra “konum paylaşımı”na giderek, istediği kişiyle konumunu paylaşmaya başlayabilir.

Google Haritalar ile bir telefonun konumunu ücretsiz olarak takip etmek, Google Haritalar bulunan tüm cihazlarda mümkündür.

Öte yandan, konumu paylaşılan kişinin takibi başlatması gerekir ve buna bir saat sınırlaması getirebilir. Ayrıca, bu uygulama, mesajlaşma ya da uyarı gibi başka bir ek işlev sunmaz.