You are currently viewing Konum Paylaşma: Android Cihazlar için En İyi 5 Konum Paylaşma Uygulaması

Konum Paylaşma: Android Cihazlar için En İyi 5 Konum Paylaşma Uygulaması

  • Post category:Türkçe

Konum paylaşma uygulamaları pek çok çeşitli durumda kullanışlı olabilir. Bu uygulamalar kaybolan telefonunuzu aramak ya da bir arkadaşınızın veya yakınınızın konumuna bakmak için günümüz dünyasında çok iyi bir çözüm olabilir. Android cihazlar için birçok farklı konum uygulaması bulunmaktadır. İşte bize göre Android cihazlar için en iyi 5 konum paylaşma uygulaması.

1. Google Haritalar ile konum paylaşma

Dünyanın en büyük harita uygulamalarından biri olan Google Haritalar, kullanıcıların konumlarını birbirleriyle paylaşmalarını sağlayan muhteşem işlevlere sahiptir. Akla gelen bir numaralı harita uygulaması olarak Google Haritalar, çok doğru bilgi verir ve bu bilgiler sıkça güncellenmektedir.

Bununla birlikte, Google Haritalar üzerinden konum paylaşmanın belli kısıtları bulunmaktadır. Öncelikle, bir arkadaşınızla konum paylaşımını başlatmak için Google hesabınıza giriş yapmış olmanız gereklidir. Arkadaşınızın konumuna bakmak istiyorsanız da onun sizinle konum paylaşımını başlatmış olması gereklidir.

Ayrıca, Google Haritalar sizden konum paylaşma süresi istediği için paylaşımınız belirli bir süre için geçerli olacak daha sonrasında kesintiye uğrayacaktır.

2. Facebook Messenger ile konum paylaşma

Google Haritalar’ın hemen arkasından en büyük sosyal medya uygulaması Facebook gelir. Facebook, Facebook Messenger uygulaması aracılığıyla, Facebook arkadaşlarının kendi aralarında konum paylaşımı yapmasını sağlar.

Bununla beraber, Facebook Messenger da Google Haritalar’a benzer kısıtlamalara sahiptir. Burada da bir arkadaşın diğeriyle konum paylaşımını başlatması gerekir, birinin diğerinden konum talep edebildiği bir imkan yoktur. Ayrıca, tıpkı Google Haritalar gibi Facebook Messenger ile konum paylaşırken de saat sınırlaması mevcuttur.

3. iSharing

iSharing tüm Apple ve Android akıllı cihazları için uyumlu olan ücretsiz konum paylaşma uygulamasıdır. iSharing istediğiniz aile üyeleriniz ve arkadaşlarınızla 7/24 karşılıklı konum takibi yapabilmenizi sağlar.

iSharing’e kayıt olduktan ve birisini uygulama üzerinden arkadaş olarak ekledikten sonra aranızda gerçek zamanlı olarak otomatik konum paylaşımı yapabilirsiniz. Ayrıca, konumunuzu gizlemek ama hala arkadaşınızın konumuna erişmek isterseniz de buna uygun gizlilik ayarları uygulamada bulunmaktadır.

iSharing aayrıca, uygulama içi anlık mesajlaşma ve arkadaşınız bir yere vardığında veya bir yerden ayrıldığında alarm verme gibi özelliklere de sahiptir. Buna ek olarak iSharing, 90 güne kadar konum geçmişi görüntülemenizi dahi sağlar.

4. Glympse

Glympse de başka bir yaygın kullanılan konum paylaşma uygulamasıdır ve konum paylaşımı için hesap oluşturmanızı gerektirmez. Google Maps ve Facebook Messenger’a benzer olarak, Glympse’te de ne kadar süre ile konumunuzu paylaşmak istediğinizi seçebilirsiniz. Ardından Glympse arkadaşlarınızla paylaşmanız için bir bağlantı oluşturacaktır.

Bununla beraber, Glympse ile konum paylaşımı yaptığınızda belirlediğiniz süre dolduğunda paylaşım kesintiye uğrar. Konum paylaşmaya devam etmek istiyorsanız bu bağlantıyı yeniden oluşturmanız gereklidir.

5. Snapchat

Arkadaşlarınızın Memoji’lerinin başka birininkine yakın durduğu ekran görüntülerini paylaştığını gördünüz mü? Bu, Snapchat’teki konum paylaşma özelliğinde ortaya çıkan bir görüntüdür. Snapchat arkadaşlarınızla konum paylaşmayı seçerseniz, arkadaşlarınız gerçek zamanlı olarak konumunuzu harita üzerinden görüntüleyebileceklerdir.

Bununla birlikte, Snapchat kullanıcılarına konum paylaşma ile alakalı kısıtlı bir kontrol sunmaktadır. Hatta, eğer konumunuzu paylaşmak istediğinizde sadece seçtiğiniz kişiyle değil tüm listenizle paylaşmanız gerekmektedir. Ayrıca, kullanıcılar bir arkadaşına konum paylaşması için talep gönderemez.

Team iSharing

Track a cell phone location for free with iSharing Location Sharing App (https://isharingsoft.com)