You are currently viewing Whatsapp ile konum takip etmek

Whatsapp ile konum takip etmek

 • Post category:Türkçe

Bir arkadaşın ya da bir aile üyesinin konumunu kontrol edebilmek ve güvende olduklarından emin olmak herkese huzur veren bir imkandır. Sevdiklerinizin konumunu takip edebileceğiniz pek çok uygulama bulunmaktadır. İşte bunlardan biri olan WhatsApp ile konum takip etmek ile alakalı birkaç faydalı bilgi.

1. WhatsApp ile konum takip etmek:

WhatsApp, tıpkı Facebook Messenger gibi kullanıcılarına konum paylaşım kolaylığı sağlayan bir uygulamadır. WhatsApp üzerinden konumunuzu paylaşmak için, aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 • 1. Adım: Bir kişiyle ya grupla olan konuşmanızı açın ve ardından ataş, artı veya ekleme sembolüne tıklayın.
 • 2. Adım: Size sunulan seçenekler arasından “Konum” butonunu tıklayın ve ardından “Canlı konum paylaş” seçeneğini işaretleyin.
 • 3. Adım: Konum paylaşacağınız süreyi seçin ve “Gönder” butonuna basın. Konumunuzu istediğiniz kişiyle 15 dakika, 1 saat ya da sekiz saat boyunca paylaşabilirsiniz.

WhatsApp ile konum paylaşmak kolay olsa da bir başkası sizinle konum paylaşımı başlatmadığı sürece onun konumuna bakmanızın bir yolu yoktur. Ayrıca, WhatsApp ile konum paylaşımı belirli bir süre ile sınırlı olduğundan kesintiye uğramaktadır.

2. Google Haritalar:

Google Haritalar aracılığıyla da bir arkadaşınızla WhatsApp üzerinden konum paylaşımı yapabilirsiniz. Google Haritalar, dünyanın en önde gelen harita uygulaması olduğu için konum paylaşımını sizin için çok kolay hale getirir. Nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Google Haritalar aracılığıyla WhatsApp ile konum takip etmek:

 • Google Haritalar uygulamasını açın
 • Sağ üst köşedeki profilinize tıklayın
 • WhatsApp üzerinden bağlantı daveti gönderin

WhatsApp’a benzer şekilde Google Haritalar da sürekli konum paylaşım imkanı sağlamaz. Ayrıca, bir arkadaşınızın konumunu görmeniz için onun sizinle konum paylaşımını başlatmış olması gerekir.

3. iSharing:

iSharing, WhatsApp üzerinden konum paylaşmanızı sağlayan ve paylaşımınızın kesintiye uğramasına sebep olmayan tek uygulamadır ve arkadaşınızın sizinle konum paylaşımı başlatmasını ve yenilemesini gerektirmez.

Konumunuzu iSharing aracılığıyla paylaşmak & WhatsApp ile konum takip etmek:

 1. iSharing uygulamasını açın
 2. Arkadaşınızı ekleyin
 3. WhatsApp butonunu tıklayın ve arkadaşınıza davet gönderin
 4. Arkadaşlık isteğiniz onaylandıktan sonra kendisinin konumunu 7/24 takip edebilir ve diğer iSharing özelliklerinden de faydalanabilirsiniz.

iSharing ile kullanabileceğiniz diğer özellikler:

 • 30 güne kadar konum geçmişi
 • Anında mesajlaşma ve fotoğraf gönderme
 • Gizlilik ayarları
 • Arkadaşınız bir yere vardığında veya bir yerden ayrıldığında alarm özelliği

Whatsapp üzerinden iSharing ile konum paylaşmak için uygulamayı ücretsiz olarak indirin ve paylaşıma başlayın!