You are currently viewing Telefon numarası ile konum takip etmek

Telefon numarası ile konum takip etmek

 • Post category:Türkçe

Birinin konumunu öğrenmek için herkesin farklı geçerli sebepleri olabilir. Bu hizmete ihtiyaç duyan çocuğunun güvenliğinden emin olmak isteyen bir ebeveyn ya da seyahate çıkan arkadaşını merak eden bir arkadaş ya da kaybolan telefonunu arayan biri olabilir. Bu durumda telefon numarası ile konum takip etmek çok faydalı bir imkan olacaktır.

Birini telefon numarası ile takip etmek için birkaç yol vardır. Aşağıda sizin için inceleyip ihtiyaçlarınıza göre seçebileceğiniz çeşitli yöntemlerden oluşan bir liste hazırladık! (Birini bilgisi ve rızası olmadan takip etmenin yasa dışı olabileceğini lütfen unutmayın.)

1. Telefon numarası ile konum takip etmek: telefon numarasını girin ve cihaz sağlayıcı sayesinde konumu görüntüleyin

Apple ve Google, kullanıcılarının cihazların konumunu bulmasını sağlayan uygulamalara sahiptir. Bu uygulamalar aynı zamanda arkadaşlarınızla konum paylaşmanızı sağladığı gibi onların konumunu da görüntülemenizi kolaylaştırır. Bu uygulamaları hem mobil cihazlarınız üzerinden hem de web tarayıcısı üzerinden kullanabilirsiniz.

Apple “Bul” Uygulaması ile Konum Takibi

 1. Bul uygulamasını açın ve Kişiler bölümüne tıklayın.
 2. Konumunuzu paylaşacağınız kişiyi seçin.
 3. Ardından aşağıda o kişinin üzerine tıklayıp “Konum İzlemeyi İste” butonuna tıklayarak o kişinin size konum izni vermesini isteyin.

Google “Cihazımı Bul” Uygulaması ile Konum Takibi

 1. android.com/find adresine gidin ve Google hesabınıza giriş yapın.
 2. Kaybolan cihazınıza bir bildirim gidecek.
 3. Harita üzerinden telefonunuzun nerede olduğuna dair bilgi alabilirsiniz.
  • Bu konum yaklaşık bir konumdur ve tam olarak doğru yeri göstermeyebilir.
  • Eğer telefonunuzun o anki konumu görünmüyorsa bulunduğu son konumu görüntüleyebilirsiniz.

Fakat bu takip uygulamalarının işlevleri oldukça kısıtlıdır. Örneğin, Google’ın Cihazımı Bul özelliği arkadaşlarınızın konumunu görüntülemenize izin vermez, sadece Google hesabınıza giriş yaparak kendi cihazınızın yerini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bu uygulamalar, karşılıklı konum görüntülemeye de uygun değildir. Yani, siz iPhone kullanıyorsanız ve arkadaşınız Android cihaz kullanıyorsa birbirinizi bu uygulamalar ile takip edemezsiniz.

2. iSharing ile bir telefon numarası girerek konumunu görüntülemek

iSharing, iCloud ya da Google hesabına giriş yapılmış olmasından bağımsız olarak hangi cihazı kullanırsanız kullanın arkadaşlarınızın ve aile üyelerinizin konumunu görüntüleyebileceğiniz ücretsiz bir konum takip uygulamasıdır. Konum paylaşmak ve konumunu görüntülemek istediğiniz kişiyi arkadaş olarak ekledikten sonra 7/24 o kişinin konumunu takip edebilir ve uygulamanın size sunduğu konum geçmişi, bir yere varma alarmı vb. gibi ek özellikleri de kullanabilirsiniz.

iSharing ile telefon numarası ile konum takip etmek

 1. iSharing uygulamasını açın.
 2. Kayıt olun ya da giriş yapın.
 3. Arkadaş ekleme sayfasına gelin ve eklemek istediğiniz kişinin telefon numarasını girin ya da kendisine bir davet bağlantısı gönderin.
 4. Arkadaşınız davetinizi onayladıktan sonra 7/24 onun konumunu takip edebilir ve iSharing’in size sunduğu tüm diğer özellikleri kullanabilirsiniz.
konum takip etmek

iSharing ile aşağıdaki ek özelliklere de sahip olacaksınız:

 • 90 güne kadar konum geçmişi
 • Anında mesajlaşma imkanı (metin ve fotoğraf)
 • Gizlilik ayarları
 • Arkadaşınız bir yerden ayrıldığında ya da bir yere vardığında acil durum alarmı

iSharing ile konumunuzu ücretsiz olarak paylaşmaya başlamak için burayı tıklayın!

3. IMEI kullanarak konum takibi

IMEI, her cep telefonuna atanan 15 haneli benzersiz bir numaradır Uluslararası Mobil Cihaz Kodu anlamına gelir. Tıpkı sosyal güvenlik numarası ya da kimlik numarası gibi, bu numara da her cihaza özeldir ve mevcut IMEI takip seçeneklerinin çoğunu kullanarak cihazınızı bu numara ile bulabilirsiniz.

Sizin cihazınıza atanmış IMEI numarasını bulmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • iPhone’lar için: Ayarlar > Genel > Hakkında > IMEI bölümünü bulana kadar aşağıya kaydırın
 • Android cihazlar için: Ayarlar > Hakkında > Durum > IMEI bölümünü bulana kadar aşağıya kaydırın

Ne yazık ki IMEI izleyiciler daha çok Bul ve Cihazımı Bul uygulamalarına benzer şekilde çalışır. Yani genellikle gerçek zamanlı konum izleme imkanı sunmaz ve sadece son görülen konumu gösterir. Bu yüzden, cihazınızı alan kişi o anda hareket halindeyse cihazın yerini anlık olarak görüntüleyemezsiniz.

Team iSharing

Track a cell phone location for free with iSharing Location Sharing App (https://isharingsoft.com)