You are currently viewing iPhone konumu bulmak

iPhone konumu bulmak

  • Post category:Türkçe

Günlük hayatta iPhone’unuzun kaybolması ya da bir arkadaşınızın iPhone’unun çalınması gayet mümkündür. Fakat pek çoğumuz artık akıllı telefonlarımıza neredeyse bağımlı halde geldiğimiz için iPhone kaybetmek çok üzücü bir olay olabilir. Neyse ki iPhone konumu bulmak için çeşitli yöntemler var. Böyle bir şey başınıza geldiğinde kullanabileceğiniz yöntemleri sizin için aşağıda sıraladık.

iPhone konumu bulmak: kendi iPhone’unuzu bulmak

Kaybolan iPhone’unuzdan daha önce iCloud hesabınıza giriş yaptıysanız ve başka bir Apple cihazına (iPhone, iPad ya da Mac’e) erişiminiz varsa “Bul” uygulamasını kullanmak, iPhone’unuzu bulmanın en iyi ve en güvenilir yoludur.

“Bul”, önceden iCloud hesabınıza giriş yaptığınız herhangi bir cihazınızın konumu görmenizi sağlayan bir Apple uygulamasıdır. Bu cihazlar AirPods, iPad, MacBook gibi Apple ürünü pek çok cihaz olabilir.

iPhone’da “Bul” Özelliği ile iPhone Konumu Bulmak

  1. Bu bağlantıyı tıklayın ve iCloud hesabınıza giriş yapın.
  2. Ayrıca alternatif olarak başka bir iPhone, iPad ya da Mac’iniz varsa Bul uygulamasını açın ve iCloud hesabınızda oturum açın.
  3. Bu sayede kaybolan cihazınızın son görüldüğü konumu görüntüleyebilirsiniz.

Başka Bir iPhone Konumu Bulmak

Size ait olmayan bir iPhone konumu bulmak biraz daha zordur çünkü Bul uygulaması, yalnızca iCloud hesabına giriş yapılmışsa çalışmaktadır. Bu yüzden, telefonunuzu kaybetmeden önce konumunuzu bir arkadaşınızla ya da bir aile üyenizle ‘süresiz olarak’ paylaşmanız en iyisi olacaktır.

iPhone’da “Bul” Özelliği ile Başka Bir iPhone Konumu Bulmak

  1. Bir Apple cihazdan (iPhone, iPad ya da Mac) Bul uygulamasını açın.
  2. Kişiler’i seçin.
  3. iPhone’u kaybolan kişiyi seçin.

Başka bir Android cihazdan iPhone konumu bulmak

iPhone’unuzu bir Android cihaz kullanarak aramaya çalışıyorsanız Bul uygulamasını kullanamazsınız. Bunun sebebi Bul’un Apple’a özel bir uygulaması olması ve Android cihazlarla uyumlu olmamasıdır. Bu yüzden, farklı bir çözüm olan iSharing‘i kullanmanızı öneririz.

iSharing, aile üyelerinizin ve yakın arkadaşlarınızın güvenliğini sağlamak için tasarlanmış bir konum paylaşım uygulamasıdır. Bu uygulama, iPhone’unuzun kaybolması durumunda konumunu bulmak istediğinizde size çok yardımcı olacak. iSharing, hem iPhone’lara hem de Android cihazlara uyumlu olduğu için, hangi cihazdan bakarsanız bakın telefonunuzun konumunu görüntüleyebilirsiniz.

Track a cell phone location with StreetView

Konumunuzun iki cihaz arasında paylaşımını sağlamak için uygulamayı indirip, bir hesap oluşturduktan sonra bir arkadaşınızı ekleyebilirsiniz. Telefonunuzun kaybolması durumunda arkadaşınızdan sizin cihazınızın konumunu kontrol etmesini isteyebilirsiniz.

Ayrıca, telefonunuz uygulamayı yükledikten ve hesap oluşturduktan sonra kaybolursa müşteri destek ekibine e-posta göndererek de yardım alabilirsiniz. Müşteri destek ekibi bu gibi durumlarda size, kaybolan iPhone’un görülen son konumunu ileterek yardımcı olur.

iSharing’i denemeye hazırsanız telefonunuzu kaybetmeden önce bir güvenlik önlemi olarak uygulamayı bugün indirin. Tamamen ücretsiz!

Team iSharing

Track a cell phone location for free with iSharing Location Sharing App (https://isharingsoft.com)