You are currently viewing En İyi Zenly Alternatifleri

En İyi Zenly Alternatifleri

  • Post category:Türkçe

Kişilerin arasında konum paylaşımı sağlayan bir uygulama olan Zenly, 2017 yılında Snap, Inc. tarafından satın alınmasından bu yana büyük bir popülerlik kazandı ve yaygın olarak kullanılıyor. Fakat yakın zamanda Snap’in gelir artırmaya yönelik yeni odakları sebebiyle bu uygulamanın kapatılacağı açıklandı. Biz de bu yüzden sizler için En iyi Zenly alternatifleri hakkında bir liste hazırladık, bu sayede güvenilir bir uygulama ile konum paylaşımı ve takibi yapabilirsiniz.

1. En iyi Zenly alternatifleri: iSharing

iSharing, konumunuzu aile üyeleri ve yakın arkadaşlar arasında paylaşarak birbirinizin takip edebileceğiniz konum paylaşma uygulamasıdır. iSharing, ebeveynlerin de içini rahatlatmayı amaçlayan pek çok özellik sunar; örneğin güvenliğiniz için tüm konum bilgileriniz sadece arkadaş olarak onayladığınız kişilerinizle paylaşılır. Aile dostu bir uygulama olan iSharing, konum verilerinizi belirlenen arkadaşlarınızla paylaşmak dışında herhangi bir amaçla da kullanmamaktadır.

iSharing, Zenly’ye benzer şekilde aşağıdaki özellikleri sunmaktadır:

  • Gerçek zamanlı GPS Konum Paylaşımı
  • COVID-19 vaka haritası
  • Anlık mesajlaşma (Metin, Fotoğraf ve Ses)

Yukarıdaki imkanlara ek olarak, iSharing ayrıca aşağıdaki özelliklere de sahiptir:

  • 90 gün konum geçmişi (Benzer diğer uygulamaların çoğu 30 günlük geçmiş göstermektedir)
  • Google ve Apple Haritalar ile Sokak Görünümü entegrasyonu
  • Acil durumlar için SOS Panik Alarmı
  • Arkadaşınız bir yere vardığında ya da bir yerden ayrıldığında bildirim gönderme
  • Araç kullanırken meydana gelen tehlikeli olayları takip eden ve kaydeden Sürüş Raporu
Track a cell phone location with Chat

Zenly ile karşılaştırıldığında siz de bu uygulamanın daha iyi çalıştığını ve iSharing’in çok çeşitli özellikleriyle çok daha kullanışlı olduğunu kendiniz göreceksiniz. Ayrıca, iSharing’in güvenlik özelliklerinin yanı sıra ek güvenlik ve gizlilik önlemleri olması da onu en iyi Zenly alternatifleri denince akla gelen ilk uygulama haline getiriyor.

iSharing’i denemek ister misiniz? Daha fazla bilgi ve uygulamayı indirmek için tıklayın!

2. Google Haritalar

Sizin için Zenly veya benzeri bir uygulama kullanmaktaki en önemli kısım konum takibi ise, dünyanın en büyük harita uygulaması olan Google Haritalar’ı kullanmayı da düşünebilirsiniz. Google Haritalar, arkadaşlarınızın birbirleriyle konum paylaşmasını sağlayan yerleşik bir entegrasyona sahiptir.

Konumunuzu Google Haritalar üzerinden paylaşmak için Google Haritalar uygulamasına girip sağ üstte profilinize tıklayın ve ardından “konum paylaşımı” seçeneğini seçin. Buradan belirli bir süre için konumunuzu bir arkadaşınızla ya da aile üyenizle paylaşabilirsiniz.

Google Haritalar, arkadaşlarınızın konumunu görüntülemenizi çok kolay ve erişilebilir hale getiren ücretsiz bir uygulamadır fakat diğer özellikleri oldukça sınırlıdır. iSharing ya da Zenly gibi mesajlaşma özelliklerine sahip değildir ve konum paylaşımını birkaç saatle sınırlı tuttuğu için paylaşımınız kesintiye uğrayacaktır.

3. Glympse

Glympse, kullanıcılarına hesap oluşturmama tercihi de sunması açısından kimi insanlara daha avantajlı gelen başka bir popüler konum paylaşım uygulamasıdır. Google Haritalar uygulamasına benzer şekilde, konumunuzu belli bir süre için paylaşabilirsiniz. Bu süreyi belirlediğinizde Glympse size, arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir bağlantı oluşturacaktır.

Glympse aracılığıyla konum paylaşımında zaman tamamen kısıtlıdır yani seçtiğiniz süre sona erdiğinde konum verilerinizin paylaşılması durur ve devam etmesini isterseniz yeni bir bağlantı oluşturmanız gerekecektir.

Image via Glympse

Öte yandan, Zenly’nin 7/24 sürekli konum paylaşım imkanı sunması ilginizi çeken bir özellikse, konum paylaşımını belirli aralıklarla yenilemeniz gerekeceği için Glympse sizin için iyi bir alternatif olmayabilir. Aynı şekilde bir arkadaşınızın konumunu takip ediyorsanız da o sizinle paylaşım yenileyene kadar konumunu göremezsiniz.

Team iSharing

Track a cell phone location for free with iSharing Location Sharing App (https://isharingsoft.com)