You are currently viewing Kayıp iPhone Bulmak için 5 Yöntem

Kayıp iPhone Bulmak için 5 Yöntem

  • Post category:Türkçe

iPhone kaybetmek kesinlikle çok sinir bozucu bir durumdur. Hem artık bu cihazlar çok pahalı olduğu için hem de telefonunuzda size dair özel bilgiler bulunduğu için böyle bir durumda stres yaşamanız normaldir. Öte yandan, kaybolan iPhone’unuzu bulmak için başvurabileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır. Bugünkü yazımızda, kayıp iPhone bulmak için en iyi 5 yöntemi sizin için toparladık.

iPhone’umu Bul Uygulamasını Kullanın

Kayıp iPhone bulmak için en kolay yollardan biri, Apple’ın iPhone’umu Bul adlı yerleşik uygulamasını kullanmaktır. Bu uygulama, iPhone’unuzu kurduğunuzda otomatik olarak aktif hale gelir ve cihazınızı harita üzerinde görüntülemenizi, yakındaysa bulmanıza yardımcı olacak şekilde sesli çalmasını sağlamanızı, eğer iPhone’unuzu geri alamazsanız uzaktan kilitlemenizi ya da silmenizi mümkün kılan özelliklere sahiptir.

iPhone’umu Bul uygulamasını kullanmak için bir bilgisayarda iCloud.com’a girebilir ya da başka bir Apple iOS cihazda Bul uygulamasını kullanabilirsiniz. Apple kimliğiniz ve şifrenizle giriş yapın ve sonra “iPhone’umu Bul”u tıklayın. Bu sayede, cihazınızın konumunu harita üzerinde görüntüleyebilir ve ses çalma, cihazı kilitleme ya da silme gibi diğer işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Servis Sağlayıcınıza Başvurun

Kayıp iPhone bulmak için başka bir yöntem de servis sağlayıcınıza başvurmaktır. Sağlayıcınız telefonunuzun konumunu takip edebilir. Eğer daha önce iPhone’umu Bul’u etkinleştirmediyseniz bu yöntem sizin için yararlı olabilir.

Buna ek olarak, servis sağlayıcınız SIM kartınızı uzaktan devre dışı bırakabilir ve bu sayede birisinin telefonunuzu kullanarak arama yapmasını ya da internete erişmesini de engelleyebilirsiniz.

Kayıp iPhone Bulmak: Bir konum belirleme uygulaması kullanın

iSharing gibi GPS konum belirleme uygulamaları da kayıp iPhone bulmak için oldukça etkili bir yöntem olabilir. Bu ücretsiz uygulama, kullanıcıların cihazlarının konumlarını gerçek zamanlı olarak görmesini sağladığı gibi ve 90 güne kadar konum geçmişi hizmeti de sunmaktadır. Ayrıca, iPhone’unuz kaybolduğunda destek ekibi de size yardımcı olmaya hazırdır. Müşteri destek e-posta adresine yazarsanız size iPhone’unuzun en son görülen konumunu bildireceklerdir.

Kayıp iPhone Bulmak: Yakındaki Yerlere Bakın

Eğer iPhone’unuzu belli bir bölgede kaybettiğinizi düşünüyorsanız birisi bulup güvenli bir yere bırakmış olabilir. Örneğin, esnaf, karakol ya da kayıp eşya bürosu gibi yerlere sormayı deneyebilirsiniz.

Apple Destek ile İletişime Geçin

Son olarak, yukarıdaki yöntemlerin hiçbiri ile bir sonuç alamazsanız yardım için Apple Destek ile iletişime geçebilirsiniz. Telefonunuzu bulmanıza yardımcı olabilecekleri gibi telefonunuzun kaybolduğunu ya da çalındığını bildirme sürecinde de size yol gösterebilirler.

Sonuç olarak, iPhone kaybetmek stresli bir deneyim olabilir fakat onu bulma şansınızı artırmak için başvurabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. iPhone’umu Bul uygulamasını kullanarak, servis sağlayıcınızla iletişime geçerek, iSharing gibi farklı bir konum belirleme uygulamasını kullanarak, yakındaki yerleri kontrol ederek ya da Apple Destek ile iletişime geçerek, kaybolan telefonunuza kavuşma şansınızı artırabilirsiniz.

Team iSharing

Track a cell phone location for free with iSharing Location Sharing App (https://isharingsoft.com)